הגיל הרך

מערכת החינוך לגיל הרך כוללת מעון לגילאי 0-3 (הפועל תחת המועצה האיזורית), ו-6 גנים לגילאי 3-5. בנוסף קיימות מסגרות פרטיות לגילאי טרום גן. רכזת הגיל הרך מארגנת פעילויות לילדים - הצגות, פעילויות לקראת חגים וכו', ומרכזת את נושא הצהרונים בגנים ואת הקייטנה בחופש הגדול (לילדי הגנים והכיתות הנמוכות בביה"ס). את הרכזת מלווה ועדת חינוך לגיל הרך.

   

בית הספר ומרכז ההפצה 

בית הספר הממ"ד הנסויי בכפר אדומים (אשכול צעיר כיתות א'-ד', אשכול בוגר כיתות ה׳-ח׳) הוקם ע"י קהילת הישוב עם הווסדו, ומשרת גם את ילדי הישובים אלון ונופי פרת, שלושתם ישובים בעלי אוכלוסיה מגוונת מבחינת אורחות החיים היהודיים שחבריהן מקיימים. ביה"ס היה הראשון בארץ שקם כמוסד חינוכי משותף לחילונים, דתיים ומסורתיים וכיום הוא משמש גם כמרכז הפצה למודל של חינוך יהודי המתאים לכל תלמיד בכל אורח חיים שמשפחתו בוחרת לקיים.

ביה"ס דוגל בשילוב של לימוד ומעשה ובתוך כך משלב תלמידים ממרכז הקליטה במבשרת ציון ותלמידי כתות תקשורת ממרחב מועצת בנימין. הוא מוכר ע"י המשרד להגנת הסביבה כבי"ס ירוק, וכן כבית ספר מדגים תקשוב ע"י משרד החינוך. יש בו דגש חזק על חינוך לערכים ולאחריות חברתית בנוסף למבחר תכניות לימודיים ייחודיות בנושאים שונים ומגוונים. 

לאתר בית הספר

   

בית ספר תיכון

בשנה"ל תשע"ה נפתח בכפר תיכון חדש, משותף, ברוח יישובי גוש אדומים. 

אנו מאמינים כי חיים משותפים המייצרים מפגש ודיאלוג בין קשת של זהויות יהודיות, אינם רק אפשריים, אלא הם המודל הנכון והרצוי לחברה הישראלית.
החיים והלמידה יחדיו מסירים מחיצות, מייצרים מפגש. בכוחו של מפגש לייצר קרבה.
מפגש זה גם מוביל לחינוך למורכבות, שכן יש בו הזמנה ללימוד משותף עם דעות אחרות, עם אורח חיים אחר ועם מנהגים אחרים.
בוגר התיכון המשלב יפתח חשיבה סובלנית ומורכבת - יש הרבה “אחרים” לידו, ולכולם מקום.
בגילאי התיכון בהם העיסוק בעיצוב הזהות הוא כה מרכזי, קיומו של המפגש יכול לתרום תרומה מכרעת לעיצוב הזהות.
זהות מתעצבת ומתגבשת מתוך חיפוש- תוך העלאת תהיות, ערעור ובנייה, הצבת גבולות ופריצתם. (ע”ע אברהם אבינו...)
תיכון משלב, מזמן בנייה משמעותית של הזהות שכן הוא מאפשר מפגש תמידי, מפגש של האדם מול עצמו ומול ה”אחר”.

לדף הפייסבוק של התיכון המשותף כ.א.נ.


באפשרות הילדים העולים לתיכון להתקבל גם לתיכונים בירושלים. על תהליך הקבלה לתיכונים ניתן לקרוא כאן.

   

נוער כפר אדומים

כפר אדומים הינו ישוב המצליח לשלב אנשים עם מגוון דעות רחב ושונה לקהילה מאוחדת, יפה, מקבלת ואוהבת. נוער כפר אדומים הינו נוער איכותי, מלא ערכים ועשייה למען הקהילה ולמען עם ישראל בכלל.
תפקיד רכזי הנוער הינו לרכז את כל הפעילות החינוכית - חברתית הבלתי פורמאלית של הנוער בישוב. טווח הגילאים שמוגדרים כנוער הוא מכיתה ז' עד כיתה י"ב. ביישוב כיום יש כ180 בני נוער.
המקום הבלתי פורמאלי מאפשר לנו ולנוער הזדמנות להדדיות, לקשר מעמיק ולהתפתחות. החזון שלנו הוא לאפשר לבני הנוער בישוב לבוא לידי ביטוי חיובי ברמה האישית, החברתית והקהילתית. היכולת לשלב בפעילויות את כל גווני הנוער הנפלא שיש כאן, הוא הרבה אודות לפתיחות ולקבלה של הנוער אחד כלפי השני כחלק מהאווירה בה היישוב דוגל.
   

שבט הצופים בכפר

לפני כ- 20 שנה, לאחר דיונים רבים בנושא תנועת נוער, באסיפות ובשבילים, הוחלט להקים בכפר אדומים את שבט הצופים. הוחלט שבשל אופי היישובים – היותנו יישובים מעורבים עם משפחות ממגוון רחב של דעות ומנהגים השבט ימנה עם הצופים "הדתיים" ויהיה בעל אופי ייחודי המתאים ליישובים.
שבט יהודה הינו הראשון מסוגו בארץ, ממש כפי שכפר אדומים היה היישוב הקהילתי המעורב הראשון בארץ. השבט מנסה לשמור על צביון מיוחד זה.
בשבט הצופים ישנם חניכים מכיתות ד' ועד י"ב. בני הנוער מגיעים משלושת היישובים: כפר אדומים, אלון ונופי פרת.
השבט מונה היום מעל 400 חניכים!
פעילות השבט מתקיימת במשך כל השנה פעמיים בשבוע בימי שלישי ובשבת. בנוסף אנו מקיימים טיולים ופעילויות סביב החגים.

השבט הוא אחד השבטים המובילים בהנהגת ירושלים ובתנועת הצופים הארצית.

לאתר השבט

   

ותיקים בכפר

הידעתם שבכפר-אדומים ישנם למעלה מ-120 ותיקים? המתמטיקה די פשוטה. עפ"י הגדרות המועצה "ותיק" ייחשב כל אדם מעל גיל 55 . המתמטיקה של החיים כבר יותר מסובכת - איך מוצאים מכנה משותף לגברים ונשים בגילאי 55 עם דומים להם בגילאי 75 ומעלה?
הפער גדול מאוד ומשפיע באופן ישיר על ההתנהלות הנדרשת (השעות, התכנים, הימים, הצרכים ועוד).  -
הרעיון הוא לא לבודד את הותיקים כצורכי שירות מאוד ייחודי אלא לשלבם בפעילויות הישוב. סיורי טבע הפתוחים לכל הקהילה, עשייה קהילתית משולבת עם צעירים ונוער הרצאות פתוחות לכל הקהל וכו'...(גם הנשים בחופשת הלידה מוזמנות בימי שלישי להרצאת בוקר ובראנץ')
 מתן אפשרויות להמשכיות תרומת הותיקים לקהילה תוך קבלה וסיוע מהקהילה עצמה. ג. שילוב הותיקים בפעילויות תוך יישוביות וחוץ ישוביות בהתאם להיצע הרב הסובב אותנו הן מהמועצה והן מהערים הסמוכות- ירושלים ומעלה אדומים.
   

בריכת כפר אדומים

בריכת הישוב הינה אבן שואבת לקהילה כולה בימי הקיץ החמים המאפיינים את אזורינו. אווירת החופש, המים, הנוף המדברי והחברים מסביב הם אלו שמקנים לבריכה את הייחודיות שלה, את אופייה המיוחד. ניהול הבריכה בישוב מעורב והטרוגני כמו שלנו אינו עניין שיש להקל בו ראש. הכוונה לספק את הצרכים המיוחדים של כלל תושבי הכפר הם אלו אשר מכתיבים את לוח- הזמנים הכללי של הבריכה. בבריכה מתקיימות שעות שחיה נפרדות, שעות משפחה (בנים ובנות יחדיו אך בלבוש צנוע) ושעות מעורבות.
 
הבריכה הוקמה בשנת 2003 והיא פתוחה ונותנת שירות רק לתושבי "גוש-אדומים". עונות הרחצה מתחילות בסוף אפריל-תחילת מאי ועד לסוף ספטמבר.
בבריכה מופעל מזנון, מגרשי ספורט, מקלחות ושירותים נוספים.
בבריכה מתקיימים שיעורי שחיה בהובלתו המקצועית של שלומי אמון ("הכריש").
בעונת הקיץ מתקיימים בבריכה אירועים קהילתיים רבים ומגוונים לכלל שכבות הקהילה.
כמו-כן ניתן לערוך בה אירועים פרטיים.
   

דואר

חדר הדואר במזכירות מהווה "סניפון" דואר ופתוח מידי יום.
.ניתן לשלם בדואר תשלומים (בהמחאות בלבד), לשלוח חבילות ודואר ולקנות בולים

לכל משפחה ישנה תיבת דואר ליד המזכירות.

   

בנק הזמן

סחר חליפין של זמן- יחידת המטבע החלופי היא שעת עבודה של אדם ותמורתה ניתן לקבל זמן שווה לזמן התרומה. כל אחד יכול לתת ,לכל אחד מגיע לקבל.
בישראל המיזם התחיל בשנת 2002, הופעל במתנ"סים, ובוסס על עקרון של סחר חליפין של הזמן.  התושבים עוזרים ונעזרים בתחומי חיים שונים במסגרת של אחד על אחד, כל מי שנותן שעה יכול לקבל שעה בתמורה , המפקיד זמן לא חייב לקבל תמורה מייד, הזמן נשמר לזכותו עד אשר יזדקק לקבל שירות כלשהו בעתיד.
החזון: מערכת אשר תקיים מערכת יחסי גומלין של נתינה וקבלה בין הקהילה ותתרום לשיפור ההדדיות הבין אישית, להעצמה אישית וקהילתית חברתית

עקרונות:

כל אחד יכול לתת ולכל אחד מגיע לקבל- שלילת התפיסה האבהית בה החזק עוזר לחלשבקהילה קיימים יחסי גומלין של נתינה וקבלה בין החברים, דבר שמעצים אישית את הפרט והקהילה
יצירת כלכלה קהילתית הבנויה על תפוקות אנושיות המבוססות על זמן כתחליף כסף ותורמת לחוסנה של הקהילה
עידוד פעולה עצמאית ואזרחית של פרטים ולשיפור החיים בקהילה באמצעות לקיחת אחריות לשינוי המצב החברתי והכלכלי

מטרות:

בניית קהילה ופיתוח אחווה חברתית- עידוד מעורבות והרחבת מעגל התרומה לקהילה עידוד פעולות לשיפור איכות החיים בקהילה -הרחבת מעגל הכתובות שהקהילה יכולה להשתמש בשירותים שלהם , ע"י ניצול היכולות האנושיות הקיימות והמצויות בקהילה
כלכלה קהילתית- עידוד קהילתיות באמצעות יצירת יחסי הדדיות וחליפין
מתן מענה למציאות חברתית וכלכלית הזקוקה לעידוד

טל -ומתן בנק הזמן בכפר אדומים

טל ומתן בנק הזמן הוקם ב2007 לזכר טל שורשן ז"ל. המפעל הוקם ע"י מספר חברים "משוגעים" לרעיון שסחפו עימם חברים נוספים. טל -ומתן בנק הזמן הוא אחד מארבעים הסניפים הפועלים בארץ ונחשב לסניף מצליח ופעיל במיוחד , הן בהיקף מספר החברים והן בהיקף מספר השעות המוחלפות.
טל -ומתן בנק הזמן חרט על דגלו לשלב גם פרויקטים ישוביים ועידוד אחריות בתחום הקהילה . ע"פ תפיסה זו הקמנו את טל-ומתן שמחות, וטל ומתן טרמפים .

בבנק שלנו אפשר לקבל ולתת:

אומנות, אדריכלות, עיצוב פנים, דרמה, בישול, גינון וייעוץ בגינון,הדפסות, חינוך מיוחד, הדרכת טיולים, רפואה משלימה, כלכלה,
משפטים, חשבונאות, מוזיקה, מחשבים, שפות, עבודות בית, ספורט,
מתמטיקה, ארגון אירועים, צילום, יהדות, עוגות, ארגון קידושים, הכנה לבר מצווה, מפות, טרמפים, עריכת עבודות גמר, הרצאות בנושאים שונים, הפעלות של הורים וילדים, והשאלת ציוד

   

בתי הכנסת בכפר אדומים

בבתי הכנסת בכפר אדומים אנו גאים מאוד להיות תמיד עם דלת פתוחה לכל מסורת יהודית. בבתי הכנסת שלנו מתפללים יהודים- ללא קשר להגדרתם הדתית או החילונית. נוסח התפילה תלוי בחזן באותה התפילה. כך ניתן לשמוע בשבת בבוקר תפילת שחרית בנוסח אשכנזי, קריאת התורה בנוסח התימנים ומוסף בנוסח עדות המזרח (או בכל שילוב אחר).

בבית הכנסת המרכזי מתפללים את כל התפילות- בימי החול ובשבתות וחגים. דלתות בית הכנסת המרכזי תמיד פתוחות - בכל יום ובכל שעה- וכולם מוזמנים לקחת חלק - בין אם שלוש פעמים ביום, פעם בשבוע, או רק יום אחד בשנה.

בנוסף לתפילות מתקיימים בבית הכנסת המרכזי שיעורים קבועים - לימוד דף יומי, שיעורי תנ"ך בשבתות בבוקר, בית מדרש בימי שישי בבוקר ושיעורים נוספים. 

בבית הכנסת שבמבנה הרב תכליתי בגבעה המערבית מתקיימות תפילות בשבתות ובחגים, וכן מתקיימים לעיתים שיעורים וערבי לימוד ועיון. 

מנין יחדיו - מנין שיתופי על פי המודל ההלכתי של שירה חדשה בירושלים, נפגש בבית הפסנתר פעמיים בחודש ולפעמים אף יותר.

חדש: מנין בשבתות במתחם התיכון ״משכנות ישראל״, פרטים ועדכונים בקבוצת הפייסבוק משכנות ישראל כפר אדומים   

"יד-ליד"

יש בתוכנו ארגון חשוב שקיים כבר כמה שנים שנקרא: "יד-ליד". המטרה שהצבנו לעצמנו היא לעזור עד כמה שאפשר למשפחות בתוכנו, כאלה שזקוקות לתמיכה לזמן קצר וכאלה שלתקופה ארוכה יותר, אנחנו לא מתחשבנות...

חשוב לנו שתרגישו חלק מארגון זה בכך שתתרמו ככל יכולתיכם , ואנחנו נהיה בשמחה שליחות שלכם.

העניין חשוב מאוד- למרות בדיחות הדעת, ולכן – נשמח להיענות בדחיפות לכל נתינה מצדכם.

לכל שאלה או רצון לתרום, אפשר ליצור קשר עימנו

תודה רבה מראש,

נגה הכהן – 0525666271

אסנת אפשטיין – 0524606787

חגית שקד – 0545700363

מילן דובנסקי – 0546327705

רות בוקובזה – 0545894117

מרב וקנין - 0525664118

   

גמ"ח יולדות

אימהות יקרות בשעה טובה אנו שמחות לבשר - על פתיחת גמ"ח יולדות ביישוב!!הגמ"ח ימוקם בחדר הפנימי של המשחקיה של היישוב וניתן יהיה לתרום או לשאול ציוד בתיאום מראש. לאחר שייאסף הציוד הראשוני וימויין נעדכן על כך במדיה היישובית והגמ"ח ייפתח באופן רשמי להשאלת ציוד. אז אם יש לכן: עריסות, אמבטיות של עגלות ואמבטיות לאמבטיה, דפני לאמבטיה, כיסאות אוכל, משאבות וכריות הנקה, תיקי החתלה ותיקי עגלה, סטרליזטורים ועוד, במצב טוב, שסיימתן איתן ושאתן מעוניינות לתרום נשמח אם תיצרו איתנו קשר!
שולי סימון - 0525449220
שלומית אהרוני - 0526736669
צילי נאה - 0507061391
דורית גיספאן - 0525414098
   

כל הזכויות שמורות לכפר אדומים | הצהרת פרטיות