כפר אדומים הוא מראשוני היישובים המעורבים, עם בית ספר יסודי בו מתחנכים חילונים ודתיים כאחד.

כפר אדומים הוא יישוב מעורב, המשקיע הרבה מאמצים כדי להשאר כזה. המעורבות בישוב מתבטאת לאורך כל הצירים החל משכונות מעורבות וכלה במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית והפתיחות בין מה שביניהם לחיות, לקבל ולהיות חבר ושותף של האדם שדעותיו (בכל תחומי החיים) לא תמיד הולכות בקנה אחד עם שלך. זה כפר אדומים.
 
על הציר בין דתי לחילוני - בכפר אדומים נמצא כל עם ישראל על מגוון אמונותיו.  ועדת הקליטה משתדלת ומתאמצת לשמור על האיזון, עד כמה שניתן, בין דתיים לחילוניים. ניתן למצוא אצלנו חילוני שבשבת "במקרה" מגיע לבית הכנסת או דתי שלאחר תפילת השבת יורד לטיול במעין. שכנים דתיים מנופפים לשלום לחילוני שנוסע, או עובד בגינה בשבת.
 
ביישוב הטרוגני בכוונה תחילה יש מגוון של גילאים, עיסוקים, עדות, אמונות ודעות. זה מאתגר אותנו - הרי לכולנו יש נטיה טבעית לחשוב שהאמת שלנו היא היחידה ולנסות לכופף את הסביבה שתתאים לצרכינו. אבל ביישוב מעורב יש סיכוי של 100% שלא תסכים עם מישהו, ושתצטרך לטפל במחלוקת. האתגר הוא לקיים תרבות של מחלוקת מתוך רצון טוב, ודיון ענייני, ויכולת לראות את הסך הכל המאחד מעל להבדלים הנקודתיים.
 
כיום הגענו למצב שבו השאלה מה אורח חייך אינה שאלה הרת גורל, ואנשים פשוט חיים את שגרת היומיום.
בבית הספר מחפשים כל הזמן דרכים לשילוב, לאיזון, ולקבלת הטוב שבכל העולמות.
במכינה ובמדרשה עוסקים בשאלות הזהות בצורה הרבה יותר אינטנסיבית, במגמה להצמיח דור מודע, אחראי ולמדן ולעצב חברה ישראלית טובה יותר..

 
   

קישורים רלוונטיים

מרק"ם- רשת הקהילות המעורבות לדתיים וחילוניים 
עין פרת - המדרשה למנהיגות בכפר אדומים
עין פרת - המדרשה הגבוהה באלון, בית מדרש ישראלי
 
   

Current Articles | Archives | Search

Tuesday, December 05, 2017
סרטון מהשנה ה18 ליישוב
סרטון שהוכן ע״י גבי ענתבי בשנת ה18 לכפר אדומים
0 תגובות
הוסף תגובה
Wednesday, May 24, 2017
מה זה עבורי להיות יהודי חילוני? מאת: יעל ניב, בי״ס מעיינות בוגר
בית הספר המשלב, מעצם הוויתו, עוסק בשאלות של זהות. במסגרת שיעור מקביל באשכול הבוגר במחשבת ישראל, בנושא "ערכים דמוקרטיים ביהדות" , עסקו תלמידי כתה ח' ביחד עם המורה שני שקד-בלקין בשאלה מה זו זהות יהודית- חילונית, ועד כמה טקסטים ממקורות יהודיים רלוונטיים לכולם. בית הספר המשלב, מעצם הוויתו, עוסק בשאלו...
קרא עוד...
0 תגובות
הוסף תגובה
Sunday, August 14, 2016
מאמר של קרני אלדד: האם למדנו כמה חשובה אחדות ישראל האמיתית, מתוך כבוד ומתן לגיטימציה למישהו שחושב ומאמין וחי אחרת ממני? (בהקשר של גירוש גוש קטיף)
איכה ישבה בדד גוש קטיף? כי ככה היא הגדירה את עצמה. הקמפיין של "פנים אל פנים", שבו צעירי הציונות הדתית התדפקו על דלתות אנשי המרכז החילונים ערב הגירוש מיישובי חוף עזה וצפון השומרון, בניסיון לשכנע אותם שאנחנו אותו עם ושיש בינינו ערבות הדדית, היה מאוחר מדי ומעושה. למה? כי היוהרה של חלק מאנשי הציונות הדת...
קרא עוד...
0 תגובות
הוסף תגובה
Sunday, August 14, 2016
פוסט של עירית לינור: כשה"אחר" מתקרב אליך יותר מדי
0 תגובות
הוסף תגובה
Tuesday, July 05, 2016
מאמר מעניין : חופש הדת וחופש מדת
חופש הדת הוא החופש של כל אדם להאמין באל ולנקוט את כל הפעולות שאמונתו מחייבת, להימנע מכל הפעולות שאמונתו אוסרת, והכול כדי להגשים הלכה למעשה את תפיסת עולמו.  במקביל לחופש הדת, ישנו גם החופש מדת, וחופש זה שווה ערך בחשיבותו לראשון. כלומר – באותה מידה שניתנת לאדם הזכות לקיים ול...
קרא עוד...
0 תגובות
הוסף תגובה
Page 1 of 21First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last   
   

כל הזכויות שמורות לכפר אדומים | הצהרת פרטיות